Trochę techniki
Garmin FR310XT i Linux

Poniżej prezentuję instalację i użytkowanie programu Garmin-Forerunner-610-Extractor autorstwa Gustava Tiger'a działający w systemach linuksowych.

Autor zapewnia, że jego program współpracuje z zegarkami:
- Garmin Forerunner 60
- Garmin Forerunner 405CX
- Garmin Forerunner 310XT
- Garmin Forerunner 610
- Garmin Forerunner 910XT
- Garmin FR70
- Garmin Swim (Więcej...)Opaska na rękę z międzyczasami

Podczas biegu w zawodach na określony z góry czas, bardzo przydaje się kontrola tempa, gdyż ułatwia to efektywne rozegranie wyścigu i uzyskanie możliwie dobrego wyniku na mecie. Jedną z metod, tanią i skuteczną, jest odczytywanie czasu ze stopera (uruchomionego w momencie startu) na każdym oznaczonym kilometrze trasy. W ten sposób łatwo ustalić, czy tempo naszego biegu jest właściwe i czy nie biegniemy za wolno lub za szybko. (Więcej...)
Endomondo jest jedną z wielu aplikacji na telefony komórkowe (smartfony) służącą do monitorowania treningu (bieganie, Nordic Walking, jazda na rowerze itp.). Działa na wszystkich “smartfonowych” systemach operacyjnych od Androida po Windows Mobile i środowisko Java. Wykorzystuje odbiornik GPS telefonu do obliczania prędkości, tempa, dystansu i wyznaczenia trasy na elektronicznych mapach. (Więcej...)
Aplikacja została napisana (i jest rozwijana) przez niewielki ale kompetentny zespół: Robert Celiński (aplikacja, wersja polska i angielska), Anna Celińska (jęz. włoski), Maciej Rudnik (jęz. hiszpański), Wojciech Starzyński (jęz. francuski), Jacek Świercz (jęz. niemiecki). Robert Celiński jest doświadczonym biegaczem (ukończył ponad 60 maratonów na siedmiu kontynentach) i jak można przypuszczać stworzona przez niego aplikacja powinna posiadać funkcjonalności bardzo przydatne dla zwykłych truchtaczy jak i zawodników. (Więcej...)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz